Yönetim

Birim Akbaba – Kurucu Ortak

İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi ve San Diego Devlet Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Enerji, Otomotiv ve Ev Aletleri sektörlerinde yer alan yabancı ve yerli kurumsal firmalarda çalıştığı 30 yılı aşkın satış, satış geliştirme ve pazarlama konularında üst düzey yöneticilik yapan Birim Akbaba, bu görevlerinin yanı sıra Elektrik Perakende Satıcılar Derneği’nde bir dönem başkanlık görevinde bulundu.

Çoklu Marka Yönetimi, Yeni Pazar Girişleri ve İş Geliştirme, Marka ve Şirket İş Birliktelikleri, B2B ve B2C Yönetimi, Third Party İş Yönetimi, Tedarik Zinciri Konsolidasyonu, Değişim ve Kriz Yönetimi konularında uzman olan Birim Akbaba, aynı zamanda Lean Yaklaşım Felsefesi uygulayıcısıdır.

İsmail Erdal Akkoçoğlu – Kurucu Ortak

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde master programını bitirdi. 1989 yılında Endüstriyel Makina Satış Mühendisi olarak Çukurova firmasında başladığı profesyonel hayatında Bölge Satış Müdürü, Ülke Satış Müdürü görevlerini başarı ile yerine getirdikten sonra 1997 yılında Almanya’nın önemli şirketlerinden Henkel’e katıldı.

Henkel’de sırası ile Loctite Türkiye Satış Müdürlüğü , Genel Endüstri Ülke Müdürlüğü, Yapıştırıcı Teknolojileri Ülke Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra kariyerine Henkel Genel Endüstri Grubu IMEA Bölgesi Direktörü olarak Dubai’de devam etti. Son olarak Henkel’in otomotiv aftermarket segmentinden sorumlu Global Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

2022 yılı itibari ile girişimcilik ruhuna paralel Solarline Enerji A.Ş. şirketinde kurucu ortak olarak yenilenebilir enerji alanında yatırım yapmaya karar verdi. Geniş iş ve liderlik tecrübesini dünyanın sürdürülebilirlik ihtiyacı ile harmanladığı bu yeni yatırımına paralel olarak , kendisi Enerji, Makina, Gayrimenkul, Danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren Akkoç Global şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ayrıca değişik iş kollarındaki firmalarda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak ta görev almaktadır.